CAROLINA CRUSH 2014

We had a blast at our annual Carolina Crush competition on Saturday, April 26th at TRC North Raleigh! Check out the results below:

PLACE FIRST LAST GENDER CATEGORY Team
1 Louise Tester Female Youth-B Stronghold Athletic Club
1 Soleil Bourdon Female Youth-B Rise Up
1 Cayley Ryan Female Youth-B Triangle Rock Club
2 Emily Dages Female Youth-B PEAK TEAM
3 Olive Gardner Female Youth-B Team Charleston
4 Peyton Randolph Female Youth-B Virginia Beach Rock Gym
4 Ellery Johnson Female Youth-B PEAK TEAM
4 Carly Cooper Female Youth-B PEAK TEAM
5 Ann Bailey Female Youth-B Team Charleston
6 Olivia Boyce Female Youth-B Rise Up
7 Catherine Kramer Female Youth-B Triangle Rock Club
8 Jami Harris Female Youth-B PEAK TEAM
9 Emma Briggs Female Youth-B Triangle Rock Club
1 Hannah Alexander Female Youth-C Triangle Rock Club
1 Dorrit Eisenbeis Female Youth-C Triangle Rock Club
1 Savannah Bourdon Female Youth-C Rise Up
1 Ronin von Ofenheim Female Youth-C PEAK TEAM
2 caroline moslow Female Youth-C PEAK TEAM
3 Bridget Freeh Female Youth-C Triangle Rock Club
4 Elise Ellington Female Youth-C Triangle Rock Club
5 Ashlyn Talley Female Youth-C Triangle Rock Club
6 Ashley Barnett Female Youth-C Triangle Rock Club
6 Madeline Clark Female Youth-C Stronghold Athletic Club
7 Elizabeth Haigler Female Youth-C Triangle Rock Club
8 Avery Staub Female Youth-C PEAK TEAM
9 Lauren Layton Female Youth-C Triangle Rock Club
10 Anna Yerxa Female Youth-C Triangle Rock Club
11 Kelly Berg Female Youth-C Triangle Rock Club
12 Abby Wilda Female Youth-C PEAK TEAM
13 Juliet Triandiflou Female Youth-C Triangle Rock Club
14 Solomon Griffin Female Youth-C Triangle Rock Club
15 Morgana White Female Youth-C Triangle Rock Club
1 Adam Drain Male Youth-B Inner Peaks
1 Cameron Mann Male Youth-B Triangle Rock Club
2 Matthew Stephens Male Youth-B Stronghold Athletic Club
2 Evan Oates Male Youth-B Team Charleston
3 Jude Quintero Male Youth-B Rise Up
4 Nicholas Meyer Male Youth-B Triangle Rock Club
4 Alex Miller Male Youth-B Rise Up
4 Connor Zabrecky Male Youth-B Inner Peaks
5 Henry Ritterpusch Male Youth-B Triangle Rock Club
6 Nicolas Ferree Male Youth-B PEAK TEAM
7 Ned Cooper Male Youth-B PEAK TEAM
7 Mason Farasy Male Youth-B Triangle Rock Club
7 Nathan Irving Male Youth-B
8 Connor Sewitsky Male Youth-B Triangle Rock Club
9 Tate Dewent Male Youth-B
10 Blake Freeman Male Youth-B Triangle Rock Club
1 Luke Schiltz Male Youth-C Triangle Rock Club
1 Charlie Osborne Male Youth-C Triangle Rock Club
2 Nicholas Prakken Male Youth-C PEAK TEAM
3 Thomas Blue Male Youth-C PEAK TEAM
4 Sam Randolph Male Youth-C Virginia Beach Rock Gym
5 Ryan Cooper Male Youth-C Triangle Rock Club
6 Winston Tuttle Male Youth-C
7 Marco Paras Male Youth-C
8 Hunter Haycox Male Youth-C Virginia Beach Rock Gym
9 Daniel Yerxa Male Youth-C Triangle Rock Club
1 Annabel Eppes Female Youth-D Team Charleston
2 Emma Grace Lehmann Female Youth-D Triangle Rock Club
3 Virginia Cooper Female Youth-D PEAK TEAM
4 Hannah Matthews Female Youth-D Tumblebee’s Ultimate Climbing
5 Brynn Oliver Female Youth-D Triangle Rock Club
6 Rowan Mladsi Female Youth-D Triangle Rock Club
7 Abigail Overton Female Youth-D Triangle Rock Club
8 Tate Jennings Female Youth-D Team Charleston
9 Lila Nikola Female Youth-D Rise Up
9 Ashleigh Burkey Female Youth-D
9 Sara Lynn Loucks Male Youth-D
10 Maggie Overton Female Youth-D Triangle Rock Club
10 Lia Grace Paras Female Youth-D Virginia Beach Rock Gym
10 Teya Moghadam Female Youth-D Triangle Rock Club
11 Hannah Lemieux Female Youth-D PEAK TEAM
1 Riley Varner Male Youth-A PEAK TEAM
2 Paxton Mann Male Youth-A Triangle Rock Club
3 Taylor Eshmont Male Youth-A PEAK TEAM
4 William Maddock Male Youth-A PEAK TEAM
5 Parker Reed Male Youth-A PEAK TEAM
6 Zachary Ellis Male Youth-A Triangle Rock Club
7 Caleb Alexander Male Youth-A Triangle Rock Club
8 Joseph Bosley Male Youth-A PEAK TEAM
9 Sam Friedman Male Youth-A Inner Peaks
10 Connor Glowacki Male Youth-A PEAK TEAM
11 Philip Hobson Male Youth-A PEAK TEAM
12 Robert Clark Male Youth-A Stronghold Athletic Club
1 Luke Ashley Male Junior *None/Not listed
2 Hunter Schardt Male Junior PEAK TEAM
3 Hogan Wilder Male Junior Inner Peaks
4 Nathan Eggleston Male Junior PEAK TEAM
1 Zachary Blue Male Youth-D PEAK TEAM
1 Jason Wills Male Youth-D Triangle Rock Club
1 Zachary Miller Male Youth-D Rise Up
1 Joshua Gerhardt Male Youth-D Triangle Rock Club
2 Corentin Buffard Male Youth-D Rise Up
3 Benjamin Martin Male Youth-D
4 Mateo Paras Male Youth-D
5 Gabriel Norton Male Youth-D Rise Up
6 River Gibson Male Youth-D Triangle Rock Club
7 Manning Unger Male Youth-D
8 Alexander Mankouski Male Youth-D Triangle Rock Club
9 Freddie Osborne Male Youth-D Triangle Rock Club
1 Makenzie Tate Female Youth-A Triangle Rock Club
1 Katherine Maddock Female Youth-A PEAK TEAM
2 Maggie Doyle Female Youth-A Rise Up
3 Emily Walker Female Youth-A PEAK TEAM
3 Karen Lane Female Youth-A PEAK TEAM
4 Sarah Salomonsky Female Youth-A PEAK TEAM
5 Ashley Wilda Female Youth-A PEAK TEAM
6 Mattie Yerxa Female Youth-A Triangle Rock Club
7 Ashley Tate Female Youth-A Triangle Rock Club
8 Jordan Zabrecky Female Youth-A Inner Peaks
9 Shannon OConnor Female Youth-A Triangle Rock Club
10 Noelle Prakken Female Youth-A PEAK TEAM
11 Allison Fegler Female Youth-A PEAK TEAM
12 Emma Taylor-Brill Female Youth-A Inner Peaks
13 Erica Blanshan Female Youth-A Virginia Beach Rock Gym
1 Eva Katsaros Female Junior PEAK TEAM
2 Ashley Venable Female Junior Triangle Rock Club